Olimpiada z języka angielskiego

Na początku listopada odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego „Olimpus”. Wzięło w niej udział dziewięcioro uczniów; sześcioro z Rychwałdku i troje z Krzyżówek. Warunkiem przeprowadzenia konkursu było zebranie  co najmniej ośmiu osób. Pytania testowe zawierały 30 pytań i były podzielone na cztery części:

I. Reading (czytanie), II. Vocabulary (słownictwo), II. Communication (komunikacja), IV.Grammar (gramatyka). Za każdą poprawną odpowiedź uczeń otrzymywał 1 punkt, za błędną -1. Z rozmów przeprowadzonych z uczniami, po zakończeniu konkursu można było usłyszeć, że część zadań nie była trudnych, część zaś sprawiła nie lada wyzwanie. Wyniki olimpiady są przewidziane na początek stycznia.

W zeszłym roku na każdym z poziomów, tj. IV, V i VI klasy wzięło udział po około 2500 osób z każdej z wymienionych kategorii. Liczymy na dobry wynik uczestników i mamy nadzieję, że zmierzenie się z olimpiadą zachęci uczniów do aktywnego uczenia się języka.

AC

Opublikowano: 11 listopada 2016 13:50